Şimdi Deri Zamanı!
Siyah deri

Sonbahar sezonunda en büyük geri dönüşlerden ilki siyah, ikincisi de deri giysi ve aksesuarlar. Artık sadece ayakkabı ya da çantada kullanmayacağız deriyi. Punk ve rock akımlardan ilham alan agresif parçalar, 80’li yıllara gönderme yapan latex görünümlü taytlar, straplez vamp elbiseler ve siyah mini etekler deriyi en çok kullandığımız parçalar arasında. Siyah renkle yapacağımız kombinlerde kullanacağımız kaşmir, yün ve mat ipek sayesinde şıklığı bir kez daha vurgulamak mümkün.Seksi deri cazibesi
Derinin geri dönüşünün sinyalleri çok önceden verilmeye başlanmıştı. Geçen sezonlardan kalan deri ceketlerimizi derinlerden çıkarmanın zamanı artık geldi. Yves Saint Laurent baştan aşağıya deri kıyafetler ve tulumlar tasarlarken, Miyake deriyi uzun eteklerde ve kırmızı olarak kullanmayı tercih ediyor. Jean-Charles Castelbajac ise omuzlarda ek parçalarla, daha kısa etekler ve fermuarlarla kullanıyor deriyi. Renk ise yine kırmızı… Özellikle belirtmeliyiz ki Jean Paul Gaultier’in bu kahverengi deri paltosu, derinin çekiciliğini tüm çıplaklığıyla vurguluyor!
İsyankar deri
Deri ve metal baskılı aksesuarlarla asi yanımızı ortaya koymaya hazırız. Zımbalı ayakkabı ve çantalarla seksi kadın olmanın dayanılmaz cazibesine hayır demek çok zor. Biz de bu trende hayır diyemiyoruz ve metal baskılı deri aksesuarları sonuna kadar savunuyoruz.Bunları yapın
Yaratıcı aksesuarlarla genel görünümünüze esprili bir yaklaşım katın. Prada’nın tavus kuşunu andıran zımbalı ve yüksek topuklu ayakkabısı ile farklı olmaktan ve dikkat çekmekten korkmayın.

Eğer tepeden tırnağa deriyi tercih etme fikri size çok sıcak gelmiyorsa ve yine de asi bir görünüm istiyorsanız, tercihinizi zımbalı botlar ve çantalardan yana kullanın.

Motosiklet ceketlerinin tüm zamanlara hitap eden klasikler arasında yer aldığını unutmayın. Bir tane aldığınızda ömür boyu giyersiniz.Bunları yapmayın
Abartıdan kaçının! Bu trend sınırları zorlamanın yanı sıra giyilebilir parçalara yönelmeyi de şart koşuyor. İddialı olmak adına rüküşlüğün sınırlarını zorlamayın.

Birden fazla rengi aynı anda kullanmayın. Siyahı ana renk olarak belirleyin. Ama derinin başka birçok renkte daha da şık göründüğünü hatırlayın.

Vücudunuza güvenmiyorsanız, sırf trendi yakalamış olmak adına skinny deri pantolonları denemeyin.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !